0 535 599 70 84        Ertuğrul Mah. 2. Bağlar Sk. No 10/B   BERGAMA

Bergama veteriner hekimliği , genel olarak evcil ve yabani hayvanların sağlığını etkileyen hastalıkların önlenmesi, kontrolü, teşhisi ve tedavisi ve hayvan hastalıklarının insanlara bulaşmasının önlenmesi ile ilgilenen veterinerlik bilimi, tıp uzmanlığı olarak da kabul edilmektedir. bergama veteriner hekimler , gıda üreten hayvanların sağlığını izleyerek ve sürdürerek insanlar için güvenli gıda tedariki sağlar.

Bergama Veteriner kliniklerinin Önemi

1. Sağlık ve Refah:

Hayvanların sağlıklı kalmasını sağlamak için veteriner hekimler, çiftçiler ve evcil hayvan sahipleri için en önemli araç veteriner ilaçlarıdır. Hayvanlarda acıyı azaltmaya yardımcı olurlar ve bu nedenle refahlarını desteklerler. Hayvanların da ilaca ihtiyacı vardır.

2. Gıda Güvenliği ve Halk Sağlığı:

Ek olarak, veterinerlik ilaçlarının gıda güvenliği ve bulunabilirliği ile insanların sağlığı üzerinde olumlu etkileri vardır. Güvenli hayvansal ürünlerin – süt, et ve yumurta – sağlanmasını desteklerler ve halk sağlığını gıda kaynaklı zararlı patojenlerden korurlar.

3. Rekabetçilik:

Veteriner ilaçları, hayvanları sağlıklı tutmak ve refahlarını garantilemek için her zaman veteriner hekimleri ve çiftçi topluluğunu onlara araçlar sunarak destekler. İyi sağlık, çiftçiliğin hem üretkenliği hem de verimliliği üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Veteriner hekimlik, hayvanlar için doktorların insanlar için neyse odur.

Hayvanlara verdiğimiz değer nedeniyle önemlidir:

doğanın korunması gereken önemli bir parçası

önemli bir besin kaynağı (besin hayvanları)

evcil hayvan olarak duygusal değer (köpekler, kediler, atlar vb.)

Veterinerlik , sığır anlamına gelen Latince veterinae kelimesinden gelir. Bazı dillerde hayvan doktoru terimi kullanılmaktadır.

Veterinerlik, hastalığın tıbbi tedavisi ile ilgilidir, veterinerlik cerrahisi ise hastalığın cerrahi tedavisi ile ilgilidir.

Bergama veteriner kliniği, veterinerlik çalışmalarının yürütüldüğü herhangi bir yetkili yerdir. Veterinerlik hastanesi, kurul onaylı ve genellikle daha özel hizmetler sunan daha büyük bir kliniktir. Kliniğimiz bergamada 7/24 veteriner bergama olarak arama motorlarında arayabilirsiniz. veteriner bergama olarak bize ulaşın

Bergama 7/24 Veteriner klinikleri
Başa dön
7/24 İletişim